Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yeraltı konteynerleri hizmete girmek için gün sayıyor

Süleymanpaşa Belediyesi’nin modern çöp toplama uygulamalarından biri olan yeraltı çöp konteynerlerinin yerleştirilmesine devam ediliyor. Değirmenaltı Mahallesinin ardından Hürriyet Mahallesi’ne de yeni nesil yeraltı çöp konteynerleri yerleştirildi.
Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçenin ana arterlerinde belirlenen noktalara yerleştirilen yeraltı konteynerleri, çevre düzenlemelerinin de bitirilmesinin ardından vatandaşların kullanımına sunulacak.

“Modern bir hizmeti daha hayata geçiriyoruz”
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “5 bin litre hacme sahip yeraltı konteynerleri sayesinde yol kenarlarında biriken çöp görüntüleri, çöp kokuları tamamen tarihe karışacak. Çöplerin son teknoloji ile donatılmış araçlar ile toplanacak olması sayesinde hem kentin temizlik giderleri azalacak hem de modern bir hizmet daha hayata geçirilmiş olacak. En kısa sürede yeraltı konteynerlerimizin yerleştirme işlemleri bitirilip hizmete sokulacak” dedi.

Bir önceki yazımız olan Anıt ağaçlar usulüne uygun budanıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir