Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tekirdağ’da ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ toplantısı

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TSO) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca ilan edilen ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ ile ilgili toplantı düzenlendi.
Toplantıya, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarkan Alpay, İŞKUR Daire Başkanı Mehmet Aslan, Tekirdağ Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Fatma Derya Alan, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay ile kaymakamlar, OSB yetkilileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Toplantıda konuşan Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, son günlerde yapılan yasal düzenlemelerle, sosyal güvenlik alanında, istihdam alanında bir takım düzenlemeler olduğunu hatırlattı. Ceylan, “Cumhurbaşkanımızın gündeme getirdiği seferberlik bu düzenlemeler ile artık hayata geçirilmiş oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın bürokratları teşvikler ve son düzenlemeler ile ilgili bilgilendirmelerde bulunacaklar. BU konunun ne kadar önemli olduğunun hem ekonominin canlanması açısından, hem sanayicimizin, işverenimizin, bu imkanlardan nasıl yararlanabileceğini, istihdam alanındaki bu önemli gelişme ve değişimlerin, neler getirdiğini bizzat burada müşahede edeceğiz” dedi.

“Ciddi bir istihdamı arttırıcı ve istihdamla birlikte ekonomiyi canlandırıcı bir düzenleme”
Vali Mehmet Ceylan, söz konusu teşviklerden Tekirdağ’ın en iyi şekilde faydalanması gerektiğini söyleyerek, “Biz kamu olarak, müdürlerimizle, kaymakamlarımızla ve tabi ki oda ve STK temsilcilerimizle bunu vatandaşımıza, işverenimize, üreticilerimize anlatmamız gerekiyor. Biliyorsunuz, son yasal düzenlemeler ile gerek işbaşı istihdam, gerekse artı istihdam amaçlı iki düzenleme var. Burada işbaşı eğitimi ile ilgili, işverenler yapmış oldukları çalışmalarda devletimiz ciddi şekilde bir teşvik ve imkan sağlıyor. Ayrıca artı istihdamda ise, bütün vergi, sigorta ve diğer giderleri bizzat devlet tarafından karşılanıyor. Sadece işveren ücreti yani çalışanın maaşını ödemekle yükümlü. Ciddi bir istihdamı arttırıcı ve istihdamla birlikte ekonomiyi canlandırıcı, üretimi arttırıcı bir değişiklik ve düzenleme. O açıdan biz, il olarak bunu önemsiyoruz ve bunu Tekirdağ’da herkese duyurarak bundan yararlanmanın en üst noktada olması için çalışmalarımız sürdüreceğiz” diye konuştu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarkan Alpay ise, konuşmasında, il il gezerek ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ programını anlattıklarını belirterek, “Odalarımızla, birliklerimizle, valilerimiz ve kaymakamlarımızla, 2017 teşvik programına onlarında sahip çıkması noktasında güzel bir adım atıldı. Biz bu teşvikleri, bakanlık olarak tek başına yapmamız da çok mümkün değil. Bunu odalarımızın desteği ile, kurumlarımız, kaymakamlarımız, bütün sivil toplum kuruluşları olarak bunu duyurmamız gerekiyor aslında. İnşallah bu zor sürecide hep beraber geçirmiş olacağız” ifadelerini kullandı.
Toplantı , İŞKUR Daire Başkanı Mehmet Aslan’ın ‘işbaşı eğitim programı’ ve büyükanne projesini’ katılımcılara anlattığı sunumla devam etti.

Bir önceki yazımız olan Başkan Albayrak Saray’da ziyaretlerde bulundu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi