Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden Hayvancılığa Destek

TEKİRDAĞ – () Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ile yürüttüğü Damızlık Koç Dağıtım Projesi kapsamında 300 baş damızlık koç yetiştiricilere dağıtılacak.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için projeler geliştirildiği ve bu kapsamda üreticilerin destekleneceği belirtildi.

Açıklamada üreticiye hayvan yardımının yanı sıra mera ıslahı ile de destek olunacağı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

Tarım ve Hayvancılığın Geliştirilmesine yönelik olarak Mera Yönetimi Projesi ile 55 bin 965 dekarlık alanda 1 milyon 597 bin kilogram gübreleme çalışması yapılarak alanlar iyileştirildi. 27 bin 115 dekar alanda da ıslah çalışmaları devam ediyor.

Bunun yanı sıra hayvancılığın geliştirilmesi için 300 baş damızlık koç ve 201 koyun, yetiştiricisine dağıtılacak. İlk dağıtım 197 baş olarak 26 Ocak’ta noter huzurunda belirlenen 135 yetiştiricimize Malkara İlçesi Kültür Sarayı’nda yapılan program sonrasında gerçekleştirilecek. Kalan 103 baş damızlık koç ise şubat ayı içerisinde dağıtılacak.

Bir önceki yazımız olan Antrenmana giderken kaza geçiren çocuk öldü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi