Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Süleymanpaşa temizlikte modernleşiyor

Süleymanpaşa Belediyesi’nin hem temizlik giderlerini azaltacağı hem de çöp toplama anlayışının modern bir hale döneceği proje kapsamında 5 bin litre hacme sahip yeraltı konteynerlerinden 10 tanesi daha yerlerine monte edildi.

Namık Kemal Üniversitesi içinde başlayan çalışmalar kapsamında Değirmenaltı Mahallesi, Hürriyet Mahallesi ve Gündoğdu Turgut Mahallesi’nde birçok noktaya yer altı konteynerleri yerleştirilirken yer altı konteynerlerinin şehrin konteyner boyutlarına uygun noktalarına yerleştirilemeye devam edeceği açıklandı.

3 bin litrelik yer üstü konteynerlerinin dağıtımı sürüyor

Yer altı konteynerlerinin yanı sıra yer üstü konteynerlerinden de şu ana kadar yaklaşık 100 adet Süleymanpaşa’nın çeşitli yerlerine konarken konteynerler galvanizli çelik saç yapısının yanı sıra soğuğa ve güneş ışınlarına karşı daha dayanıklı olmasıyla dikkat çekiyor.

Klasik çöp konteynerlerinin boşaltımı için en az 3 personel gereksinimi olan eski sisteme nazaran yeni nesil çöp konteynerleri özel vinçli kamyonla uzaktan kumanda sistemiyle tek personel ile gerçekleştirebilirken insan gücünü minimuma düşürerek maliyet yükünü azaltıyor.

Bir önceki yazımız olan İmge Mıngıroğlu Alternatif Sahne’de keyifli bir gece yaşattı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi