Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Süleymanpaşa bayraklarla rengarenk donanıyor

Eşkinat, üzerinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün resminin bulunduğu, bayrama özel olarak hazırlanan bayrakların dağıtımına Hürriyet Mahallesi ile devam etti.

Hürriyet Mahallesi’nde esnaflara ve iş yerlerine uğrayarak hem Kurban hem de 30 Ağustos Zafer Bayramlarını şimdiden kutlayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Eşkinat, işletme sahiplerine birer Türk bayrağı hediye etti.Üzerinde Atatürk’ün resminin de bulunduğu bayraklarla donatılan dükkan ve işyerleri bayraklı manzaralar oluşturdu.

“Bütün vatandaşlarımızdan bayraklarını şimdiden asmalarını rica ediyorum”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Eşkinat, “Ramazan ve Kurban Bayramları da, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos ve 29 Ekim de bizim bayramlarımız. Biz hepsini aynı coşku ve hazla kutluyor, hepsine sahip çıkıyoruz. Ancak milli bayramlarımıza yönelik son yıllarda bir unutturma çabasının yükseldiğini üzülerek görüyoruz. Biz ne şartlarda kurularak bugünlere gelen Cumhuriyetimizin değerini biliyoruz. Asla unutmayacak ve unutturmayacağız. 30 Ağustos, bağımsızlığımıza kast edenlere karşı kesin olarak zafer kazandığımız tarihtir. Bu tarihi bütün coşkusu ile yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Bütün işyerlerimiz, bütün Süleymanpaşa bayraklarla gelin gibi süslenecek ve 30 Ağustos’un gururunu içimizde hissetmemizi sağlayacak. Bütün vatandaşlarımızdan da ricam, bayraklarını şimdiden camlarına, balkonlarına assınlar ve bayramlarımıza hep birlikte nasıl sahip çıktığımızı dosta düşmana ilan etsinler” diye konuştu.

Başkan Eşkinat, bayrak dağıtımına Yeni Sanayi Sitesi ile devam edecek.

Bir önceki yazımız olan ‘Çevreci Başkan’a ödül başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi