Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Sulama sistemlerinin desteklenmesi bilgilendirme toplantısı yapıldı

Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, 2016/13 No’lu Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi tebliğinin 2017 yılı uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Süleymanpaşa, Çorlu, Hayrabolu, Malkara, Muratlı İlçelerinde kurulu bulunan Önder Çiftçi Derneği yönetim kurulu ve üyelerine, Bakanlıkça uygulanan 2016/13 sayılı Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi tebliğinin 2017 yılı uygulamaları hakkında Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca tarafından İl Müdürlüğü toplantı salonunda bilgilendirme yapıldı.
Sarıkoca, tarla içi sulamanın önemini vurguladıktan sonra programın, Tarla İçi Damlama Sulama Sistemi Kurulması, Tarla İçi Yağmurlama Sulama Sistemi Kurulması, Tarla İçi Mikro Yağmurlama Sulama Sistemi Kurulması, Lineer Sistem, Center Pivot Sistem, Tamburlu Sistem Yağmurlama Sulama Makinesi Alınması, Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurulması olup 5 yatırım konusunu kapsadığını bildirdi.
Programın 2016-2020 yılları arasında 5 yıl süreyle uygulanacağını, proje üst limitinin gerçek kişiler için 100 bin TL, tüzel kişiler için 200 bin TL olduğunu belirten Sarıkoca, başvurusu uygun bulunan ve projesini eksiksiz tamamlayan proje sahiplerine referans fiyatlar içinde kalmak kaydı ile yüzde 50 hibe desteği sağlanacağını da bildirdi.
Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca yaptığı açıklamada, “Hibe programından yararlanmak isteyen yatırımcıların 45 gün içerisinde (14 Şubat 2017 tarihi mesai bitimine kadar) Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüze başvuru dosyalarını elden teslim etmeleri gerekmektedir diyerek, bakanlık tarafından verilen Tarla İçi Sulama Sistemi desteklemelerinin Tekirdağ çiftçilerine hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bir önceki yazımız olan Park halindeyken yanan kamyonet hurdaya döndü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi