Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Okul Aile Birliği Değerlendirme toplantısı yapıldı

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan değerlendirme toplantısına Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Tekirdağ’da bulunan tüm resmi ve özel okul aile birliği başkanları katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Ceylan “Eğitim tek aşamalı bir olgu değil. Hem öğrenciler hem eğitim kurumu hem de aile bu işin parçası. Bu üç sacayağını birbirinden bağımsız düşünmek doğru değil. Karşılıklı beklentilerimizin konuşulacağı ve çözüm aranacağı, bilgi alış verişinde bulunacağımız toplantıya katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim” dedi.

Hepimiz elimizi taşın altına koyacağız

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile okullarda alınan güvenlik önlemleri, okul servisleri ve kantinlerine yönelik yapılan düzenlemeler, okullarımızın yapısal durumları hakkında okul aile birliği başkanlarına genel bir değerlendirmede bulunan Vali Ceylan, “Problemlerin çözümü için hepimiz elimizi taşın altına koyacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında özellikle bağımlılıkla mücadeleye vurgu yapan Vali Ceylan, “Çağımızın hastalığı konumuna gelen teknoloji bağımlılığından çocuklarımızı uzak tutmalıyız. Teknolojinin gerekli zamanlarda, verimli ve bilinçli olarak kullanılmasını çocuklarımıza benimsetmeliyiz. Bunun dışında diğer bağımlılıklar ve kötü alışkanlıklardan çocuklarımızı uzak tutmak için üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getirmeliyiz. Çocuklarımızın okuma alışkanlığını kazanmalarını sağlamalıyız. Okul sporları, tiyatro faaliyetleri gibi kaynaştırıcı aktiviteler ile çocuklarımızın sosyal yaşamlarının gelişmesine katkıda bulunmalıyız. Okul, öğrenci ve veli işbirliğini kaliteli eğitim öğretim ile güçlendirerek çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeliyiz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Başkan Albayrak Süleymanpaşa’da yatırımları inceledi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi