Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Malkara’da anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi

Milli Eğitim ile Sürücü Kursları Konfederasyonlarının projesi kapsamında anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi veriliyor. Gelincik Anaokulu’nda düzenlenen programa, Malkara Kaymakamı Erkan Karahan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Aydın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç katıldı.

Sürücü Kursu Eğitimcisi Kadri Akçay tarafından öğrencilere trafik kurallarıyla ilgili sunum yapıldı. Kadri Akçay, eğitimin amacının trafik konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi. Akçay, okul servisine inip binildiğinde dikkat edilmesi gereken kurallara dikkat çekti.

Programa ilişkin açıklama yapan Kaymakam Erkan Karahan, “Ülke genelinde başlatılan bu proje, çocuklarımıza trafik bilincini kazandırmak amacıyla başlatılmış bir projedir. Programı, Malkara ilçesi Gelincik Anaokulumuzda başlattık, diğer okullar da devam edecek. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Okyanus Su Sporları Kulübü sporcularından Başkan Eşkinat’a ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir