Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kapaklı’da diş taramaları başlatıldı

Diş sağlığına dikkat çekmek için Yanıkağıl İlkokulunda düzenlenen programa Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, İlçe Sağlık Müdürü Pakize Özgür Ünlü, diş hekimleri ve sağlık personeli katıldı.

Kaymakam Yüzer yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanlığı’nın her yıl organize ettiği çok güzel bir uygulamaya iştirak ediyor ve sahip çıkıyoruz. Çocuklarımızın Diş Sağlığı Eğitimi aileden gelen eğitimle başlayıp, okullarımızla devam etmektedir. Bugün Yanıkağıl İlkokulumuzda öğrencilerimize dağıttığımız Ağız ve Diş Sağlığı materyalinin küçük birer hediye olsa da çocuklarımızın bilinçlenmesi ve alışkanlık kazanmaları açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Sağlık personeli tarafından öğrencilere diş taraması yapılarak, dişlerin nasıl fırçalaması gerektiği hakkında bilgiler verilmesinin ardından öğrencilere diş fırçası ve diş macunu hediye eden Kaymakam Yüzer, “Çalışmalarından dolayı İlçe Sağlık Müdürü Pakize Özgür Ünlü olmak üzere tüm Kapaklı Toplum Sağlığı Merkezi çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Uyuşturucu operasyonunda yakalanan şahıs tutuklandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir