Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İlkyardım eğitimleri yeni kursiyerlerle devam ediyor

Süleymanpaşa Belediyesi ilkyardım eğitimlerinde 5. dönem kursiyerlerine yönelik eğitimlere başladı.
Süleymanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü eğitmenleri tarafından Süleymanpaşa Kent Konseyi toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimlerde, kursiyerlere temel ilk yardım bilgisinin yanı sıra uygulama eğitimleri de veriliyor.

Kursiyerler 16 saatlik ilk yardım eğitimi alacak
İlkyardım konusunda farkındalık oluşturmak ve yanlışların önüne geçip doğruları öğretmek üzere başlatılan eğitimlerde, vatandaşların acil durumlarda ilk müdahale konusunda bilgilendirilip eğitilmesi hedeflenirken dört hafta boyunca devam edecek eğitimlerde kursiyerler 16 saatlik ilk yardım eğitimi almış olacak.

İlk yardım bilgisinin yanı sıra uygulama eğitimi de veriliyor
Eğitim kapsamında katılımcılara genel ilk yardım bilgileri, hasta veya yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi ve pratik eğitimi, temel yaşam desteği ve pratik eğitimi, kanamalarda ilk yardım ve pratik eğitimi, yaralanmalarda ilk yardım ve pratik eğitimi, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilk yardım, kırık, çıkık ve burkulmalarda ilk yardım, bilinç bozukluklarında ilk yardım, zehirlenmelerde ilk yardım, hayvan ısırmalarında ilk yardım, burun, göz ve kulağa yabancı cisim kaçmasında ilk yardım, boğulmalarda ilk yardım ile hasta taşıma teknikleri ve pratik eğitimleri verilecek.

6. dönem kurs başvuruları alınmaya başlandı
Süleymanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde ücretsiz olarak gerçekleştirilen ilkyardım eğitimlerinin 6. dönemi için de kayıtlar alınmaya başlarken yeni dönem kayıtları için 0 850 450 59 59 numaralı Süleymanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezi’nden dahili 3212 tuşlanarak başvuru yapılabilecek.

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ’da ’Muhtarlarla Buluşma Toplantıları’nın dördüncüsü yapıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir