Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hutbe okuma yarışması il finali Malkara’da yapıldı

Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf öğrencisi Ümit Kocabaş’ın Kur’an-ı Kerim okumasıyla başlanan yarışmanın sunuculuğunu Malkara İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mesut Korkmaz yaptı. Açılış konuşmasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, kendisinin de Malkara İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu ifade ederek, İmam Hatip Liselerinin dinini bilen, milletine hizmet aşkıyla dolu, devletinin emrinde nesiller yetiştirdiğini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan da geleceğin gençlere emanet edildiğini, gençlerin milli ve manevi değerlerle donatılmış olarak geleceğe hazırlanmasının önemli olduğunu, bu doğrultuda diğer okulların gibi İmam Hatip Liselerinin önemli bir ihtiyacı karşıladığını ifade ederek, yarışmacı öğrencilere başarılar diledi.

Tekirdağ genelindeki 8 Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında yapılan yarışmada değerlendirmeyi, Malkara Müftü Vekili Süleyman Pek başkanlığında 7 kişilik jüri yaptı. Çerkezköy, Çorlu, Hayrabolu, Kapaklı, Malkara Muratlı, Saray ve Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Liselerinin katıldığı yarışmada, birinciliği Çerkezköy Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Hamza Çomak, ikinciliği Çorlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Kaan Eroğlu, üçüncülüğü ise, Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Emre Durmaz kazandı. Katılımcılara çeşitli hediyelerin verildiği yarışmada Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Abdulvahap Yılmaz ve Mehmet Arslan ilahi okudu.

Bir önceki yazımız olan Yerel Tohum Takas Şenliği toplantısı düzenlendi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir