Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

HACCP eğitimi devam ediyor

Tekirdağ Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü eğitmenleri tarafından verilen eğitimde, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğünden 4, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube müdürlüğünden 7, 11 İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden 27 olmak üzere toplam 38 personel iştirak etti. Katılımcıların 25’i veteriner hekim, 9’u gıda mühendisi ve 6’sı da ziraat mühendisi olduğu Temel HACCP eğitiminde, gıda hijyen yönetmeliği, HACCP ön gereklilikleri, HACCP’in yedi temel prensibi, HACCP uygulaması zorunlu olan gıda işletmeleri konularında bilgiler verilecek. Temel HACCP eğitimi sonunda ise, katılımcılara sertifikaları verilecek.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca, Bakanlığımız adına denetim yapan en uçtaki personel olarak, eğitimli ve donanımlı olmanız gıda işyerlerindeki etkin denetim için bir mecburiyettir. HACCP sisteminin düzgün çalışması, gıda işyerlerinin hijyen açısından teminatıdır. Bakanlık olarak gıda denetimleri ile şehirlerde de etkinliğimizi devam ettirmekteyiz dedi.

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 3. yaşında başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi