Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Gürcistanlı Jikia “Pencereden Gelen Müzik” adlı eserini tanıttı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu’na Pencereden Gelen Müzik adlı eseri ile Gürcistan’dan katılan Valeri Jikia açıklamalarda bulundu.

“Eserim tüm halka, tüm insanlığa konser verecek”

Amacım gölgelerin arasından müziği duyurabilmek diyerek sözlerine başlayan Valeri Jikia, “Eserimde pencerede oturan bir kadın figürünü bir müzik aleti çalarken görüyoruz. Bu eser yerine yerleştirildiğinde

insanlara konser verir şekilde yerleştirilecek. Konserlerde belli sayıda insan o alana girebilir. Ancak eserim tüm halka, tüm insanlığa konser verecek. Eserimin bir diğer özelliği de güneş ışığı altında çok değişik

formlarda enerji veriyor oluşu olacak” ifadelerini kulandı.

“Şimdiye kadarki en büyük projem”

Şu ana kadarki en büyük eserini yaptığını belirten Valeri Jikia, “Sonuç ne olacak nasıl olacak ben de merak ediyorum. Şimdiye kadarki en büyük projem. Şu ana kadar her şey oldukça iyi gitti. Eserim tamamlanıp yerine konunca da bana çalışırken verdiği enerjiyi parkta gezinen insanlara verecek” dedi.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Bisanthe 3’üncü Taş Heykel Sempozyumu 13 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek sergi açılışı ile sona erecek.

Bir önceki yazımız olan TESKİ Saray’ın içme suyunda yüzde 29 tasarruf sağladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi