Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çorlu’da 94. yıl coşkusu

Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

Atatürk Meydanı’nda yapılan tören Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Gürsel Yüz ve Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’ın tören aracı ile halkı, öğrencileri ve askeri birlikleri selamlayıp bayramlarını kutlamasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın askeri bando eşliğinde söylenmesi ile devam eden programda günün anlam ve öneminde ilişkin konuşma Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç tarafından yapıldı.

Öğrencilerin şiirler, okuduğu, Cumhuriyet Koşusunda dereceye girenlere ödüllerin verildiği ve halk oyunları gösterilerinin de sunulduğu törenlerde en büyük alkışı her zaman olduğu gibi askeri birlikler aldı.

Cumhuriyetin 94. Yıldönümü dolayısıyla Çorlu’da düzenlenen ve öğrenci grupları ile askeri birliklerin yer aldığı resmigeçit törenine bu yıl motosiklet, bisiklet ve off- road grupları da araçları ile katıldı.

Bir önceki yazımız olan "Geleceğimizi Koruyalım” projesi tanıtıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi