Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çocuklar “geleceği” kodluyor

Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl ilk ve orta okul öğrencileri için başlatılan, Kod, Robot ve 3D yazıcı atölyeleri eğitimlerine Arduino eğitimi de eklendi.
Süleymanpaşa Belediye Gençlik Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleşen eğimlerde hafta içi ve hafta sonu tüm branşlarda 16 ayrı grupta öğrencilerin eğitimleri devam ederken Arduino eğitimi ile birlikte geleceği programlayan öğrenci sayısı 148’e çıktı.
İki aylık eğitimler kapsamında yeni dönem kayıtlarının da alınmaya başladığı eğitimlere başvurmak isteyen öğrenciler 0850 450 59 59 numaralı Süleymanpaşa Belediyesi çağrı merkezi üzerinde 3336 dahili numarası ile ön kayıt yaptırabilecekler.

Arduino eğitimi
Süleymanpaşa belediyesi’nden Arduino ile ilgili yapılan açıklamada, Kolay bir şekilde çevresiyle etkileşime girebilen sistemler tasarlayabileceğiniz açık kaynaklı bir geliştirme platformudur. Arduino kartları üzerinde, Atmega firmasının 8 ve 32 bit mikrodenetleyicileri bulunur. Arduino kütüphaneleri ile mikrodenetleyicileri kolaylıkla programlayabilir, analog ve dijital girişleri sayesinde analog ve dijital verileri işleyebilirsiniz. Sensörlerden gelen verileri kullanabilir, dış dünyaya ses, ışık, hareket gibi çıktılar üretebilirsiniz şeklinde bilgi verildi.

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ’da korkutan yangın başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi