Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çerkezköy TSO Başkanı Kozuva: “Ağustos ayı, çok önemli meydan savaşlarına sahne olmuştur”

Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, yaklaşan Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Ağustos ayı, Türk tarihinde çok önemli meydan savaşlarına sahne olmuştur diyen Kozuova mesajında şu ifadeleri kaydetti:

Bunların ilki 946 sene önce Türklere Anadolu’yu vatan yapan 1071 yılındaki Malazgirt Meydan muharebesidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da Malazgirt’te Anadolu’nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı’nda yaptığı konuşmada ifade ettiği gibi Büyük Selçuklu Devletinin ikinci Sultanı, Sultan Alparslan’ın Bizans ordusuna karşı kazandığı zaferle, Anadolu’nun kapısı Türklere ebedi yurt olarak aralanmıştır. Dedelerimiz bu zafer sonrası Anadolu’dan girip Avrupa’ya kadar ulaşmış, oralara hak ve adaleti, barış ve huzuru taşımıştı. Anadolu Selçuklu Devleti Malazgirt Zaferi’nden 4 yıl sonra İznik’te kurulmuş, iki asır sonrada Osmanlı İmparatorluğu olarak yedi iklim dört kıtaya ulaşmıştır. Yine 11 Ağustos’ta Fatih Sultan Mehmet’in kazandığı Otlukbeli Zaferimiz vardır. Yavuz Sultan Selim’in kazandığı Çaldıran Zaferi de 23 Ağustos 1514’te, Mercidabık Zaferi de, 24 Ağustos 1516’da yaşanmıştır. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün yeni bir savaş taktiği ile kazandığımız Sakarya Meydan Savaşı da 23 Ağustos 1921’de yaşanmış ve ardından Türkiye’nin İstiklal mücadelesini kesin olarak kazandığı Büyük Taarruz da 26-30 Ağustos 1922’de gerçekleşmiştir. Binlerce şehidimizin kanıyla sulanan bu topraklarda kazanılan bu zaferler bu coğrafyanın Türk’e vatan kılınması, sonraki zaferler de ülkemizin vatansız kalmaması içindir. Eğer bugün her şeye rağmen ağız tadıyla ülkemizde hayatımızı devam ettiriyor ve bayramlarımızı yaşayabiliyorsak işte ecdadımızın kazandığı ve canlarıyla kanlarıyla bizlere armağan ettiği bu vatan sayesindedir. Bu vesileyle gerek 26 Ağustos 1071’de gerek diğer savaşlarımızda gerekse 30 Ağustos’ta bu vatan için can veren aziz şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyorum. Rabbimden bundan sonrası için de ülkemizin birlik ve bütünlüğünü muhafaza edecek güç ve kudret vermesini diliyorum. Bu vesileyle bütün üyelerimizin, değerli vatandaşlarımızın ve yüce milletimizin Kurban Bayramını tebrik ediyor, bu mübarek günlerin aziz milletimize ve insanlığa huzur ve mutluluğa vesile olmasını diliyorum.

Bir önceki yazımız olan Kurbanlıklar bitsin diye başlatmadığı kampanya kalmadı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi