Tekirdağ Haberleri, Tekirdağ Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Başkan Albayrak, Sarayda muhtarlarla buluştu

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Saray ilçesine bağlı mahalle muhtarlarıyla Saray Belediye Konferans Salonunda buluştu.
Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ın yanısıra, Belediye Meclis Üyeleri, ve 25 mahalle muhtarı, danışmanlar Neşat Erdoğan, Şeref Çetin, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa ve TESKİ yetkililerinin hazır bulunduğu koordinasyon toplantısında muhtarlar TESKİ ve Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla ilgili bilgilendirildi.
Toplantıda açılış konuşmasını yapan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban altyapı sorunlarını TESKİ ve Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle çözdüklerini belirterek, “Saray’a yapacağımız termal yatırımlar da ilçemizin çehresini değiştirecek. Büyükşehir’in desteğiyle yazın ara sokaklarımızı da 2-3 ayda kilit taş yaparak sorunu çözmek istiyoruz, yaptığımız ve yapacağımız çalışmalar ilçemizi kasabadan kente dönüştürecektir” dedi.

“Saray’a verdiğimiz tüm sözleri tutacağız”
Koordinasyon toplantısında muhtarlarla beraber olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren ve bu toplantıların aralıksız devam edeceğini söyleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve TESKİ olarak Saray’a ve Tekirdağ’a hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bu toplantılarda sizleri yaptığımız ve yapacağımız projelerle ilgili bilgilendiriyoruz. Saraya yakın zamanda okul temelini atacağız, ve Kültür Sarayı yapmak için de çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Görev süremizin sonuna kadar Saray’a verdiğimiz sözlerin hepsini tutacağız. Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ olarak 1 Milyar liralık yatırım yapmış olacağız. Bununla da gurur duymamız gerekiyor” dedi.

“Zorlukları yenmek için birlik olmamız lazım”
Başkan Albayrak, zorlukların üstesinden gelmek için birlik olmak gerektiğini ifade ederek, “Zorlukları yenmek için birlik olmamız lazım. Biz ilçe belediye başkanlarımızla birlik içinde çalışıyoruz. Hiçbir zaman anılarla yaşamıyor, hep geleceğe bakıp proje üreterek çalışıyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız hizmetler Saray halkına hayırlı olsun” diye konuştu.
Muhtarları dinleyen Başkan Albayrak, “Önerileriniz ve istekleriniz size hizmet olarak geri dönmeye başladı. Büyükşehirden gelen hizmetlerle Saray, kalkınmasını hızlı bir şekilde tamamlaya başladı. Saray ve Tekirdağ’ı çok seviyoruz, yaptığımız hizmetlerle çok güzel bir Saray oluşturuyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Bir önceki yazımız olan Otomobil tarlaya uçtu: 2 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir